День хустки

День хустки

06.12.2019  у сільському будинку культури організовано та проведено жіночі посиденьки  «І у хустині малиновій зоря у вікна заглядає». Захід покликаний об’єднати жінок різного віку, національності та соціального статусу. Споконвіку українки носили хустку, яка вважається оберегом , символізує любов та свободу, патріотизм, вірність традиціям. Українська хустка в основному була білого кольору, у цьому полягає національний характер. В давнину хустки були прикрашені геометричними візерунками-їх гаптували вручну сріблом чи золотом. З ІVІІІ ст.. з’явився на хустках рослинний, квітковий орнамент, запозичений в південних слов’ян. Дуже рідко на старих українських хустках можна зустріти зображення птахів – півників та голубів. Запровадження свята сприятиме збереженню та відродженню моди на українську хустку.

Цікаві історії про українську хустку розповіла бібліотекар Г. Бондаренко, переглянули відеоматеріали про українську хустину. Присутні ж поділилися своїми спогадами про материну хустку, як  родинний оберіг. Провели майстер-клас по різних способах носіння та пов’язування хустки. Підтримали всеукраїнський флешмоб «Фото в українській хустці».

Дітям також сподобалась розповідь про хустку, яку носили бабусі та прабабусі. Вони з захопленням  приміряли на себе хустинки і змагалися в майстерності їх пов’язування на голові. Бібліотекар запропонувала літературу,  в якій можна прочитати про історію української національної хустки та костюму зокрема.

Працівники культури с. Виграїв О. Сутика і Т. Тарасенко провели захід для дітей та дорослих День української хустки. Розповіли дітям про значення та використання хустки в українській обрядовості.