29 січня  День Пам’яті Героїв Крут

29 січня  День Пам’яті Героїв Крут

29 січня  День Пам’яті Героїв Крут. Попри всі намагання «п’ятої колони», Крути вплелися в багатостраждальну історії України , їх трагедія і нині озивається в серцях патріотів, учить мужності і самозреченню в ім’я Батьківщини. У 1926 році в Галичині було народжено культ Героїв Крут, коли гурт пластової молоді у Львові створив курінь старших пластунів ім..Бою під Крутами. З того часу всі свідомі українці 29 січня віддають шану полеглим молодим воякам, що не пожаліли свого життя заради свободи українського народу. 

У Пішківській сільській бібліотеці книжкова виставка однієї книги зробила подорож в ті далекі дні. Дискутували про героїчний подвиг минулого і порівняли з сьогоденними подіями на фронті: «29 січня… Вже не Крути, Авдіївка палає у вогні! Тож бути Україні, чи не бути у цій неоголошеній війні…  Авдіївку, як Крути захищають. Тож українці не перевелись!» Пам’ять полеглих героїв вшанували хвилиною мовчання.

Працівники Виграївського  будинку культури провели годину пам’яті : «Герої битви біля станції Крути». Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії України. Бій  відбувся 29 січня 1918 року. У створенні історії молодої Української держави велику роль відіграли відважні патріоти, які захищали Україну під Крутами – справжні Герої, завдяки яким таки постала незалежність України.