День Героїв Небесної сотні

День Героїв Небесної сотні


У ці дні шість років тому відбувалися вікопомні події, котрі залишили глибокий слід в історії становлення України, як суверенної та незалежної держави. Курс нашої країни на Європу був по-зрадницьки виміняний тогочасним вищим державним керівництвом на подачку від Росії. Патріотичні сили стали на протест. В перших рядах були студенти вузів, котрих безжально розігнали силовики. На захист молоді піднялася вся країна. Майдан у Києві стояв майже чотири місяці, аж доки Президент В. Янукович боягузливо не покинув країну. Але до цього часу вже пролилася невинна кров. Подвиг Героїв Небесної сотні засвідчив здатність народних мас у важкі переломні моменти взяти владу в свої руки і не дати знищити державу, що обрала європейський шлях розвитку.

Наша Моринська громада теж урочисто і схвильовано відзначила цю вікопомну річницю подій на Майдані. В приміщенні Моринського НВК відбулися урочисті заходи, приурочені до трагічних подій, коли відбувалися підступні розстріли демонстрантів. В урочистостях брали участь працівники виконавчого комітету Моринської сільської ради, працівники культури та діти. Учні переглядали слайди, читали вірші, присвячені Героям Майдану, слухали розповіді старших про всенародне повстання. Звучав Гімн України, а присутнім на урочистостях учасникам АТО Олегу Пісковому та Василеві Скляренку були вручені полум’яні гвоздики. І звучало в залі гасло – «Слава Україні!», а у відповідь лунало «Героям слава!».

20 лютого працівники Сотницького будинку культури провели урок історії « У нашій пам’яті Небесна Сотня». Присутні на заході згадали події на Майдані 2014 року, їх героїв поіменно. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих. Катерина Шевченко декларувала вірш Оксани Максимишин – Корабель « Мамо не плач». У бібліотеці відбулося перегляд книжкової виставки «Небесна Сотня! Герої не вмирають!»